EMC megfelelőség
Minden elektromos és elektronikus készülék és berendezés befolyásolja egymást, akár összeköttetésben vannak, akár csak egymás közelében vannak elhelyezve. Ez megjelenhet például a televíziója vagy rádiója és a közeli mosógép vagy egy felfüggesztett elektromos vezeték közötti interferenciaként. Az EMC (elektromágneses kompatibilitás) követelményeket arra fejlesztették ki, hogy megfelelő ellenőrzés alatt tartsa ezeket a mellékhatásokat. Ehhez hasonlóan az autókban sok alkatrész elektronikus vezérléssel működik, és bármely interferencia zavart okozhat a működésükben. Ezért fontos, hogy ezeket a rendszereket értékeljék minőségi és működési biztonsági szempontok alapján az EMC szabályozás segítségével. 
Nemzetközi szinten az EMC szabványokat két célból fejlesztették ki. Először is ezek szabályozzák az elektromágneses berendezések kisugárzását, másodszor biztosítják a berendezés védettségét az elektromágneses interferenciával szemben. 
Ha elektromos és elektronikus berendezést kívánunk forgalomba hozni, elengedhetetlen, hogy tudjuk, a termék kompatibilis-e más elektromos berendezésekkel. A kompatibilitás biztosítása végett a kormányok bevezették az EMC szabványokat és irányelveket. 
Az EU 89/336 irányelve szabja meg a szabályokat minden berendezésre és rendszerre, amelyek elektromos áramot használnak - az akkumulátorral működő termékektől kezdve a nagyfeszültségű berendezésekig. Létezik azonban néhány kivétel, ezek a termékek saját EMC kritériumokkal rendelkeznek. 
Az elektromágneses összeférhetőségről szóló 2004/108/EK irányelv biztosítja, hogy az elektromos és elektronikus berendezések korlátozott mennyiségű RF (rádiófrekvenciás) interferenciát okoznak, így más berendezéseket nem fognak zavarni.

Ha valamilyen elektromos terméket forgalomba kívánjuk hozni, megfelelő akkreditált laboratóriumban be kell azt vizsgáltatni a gyártónak vagy a forgalmazónak. Sikeres vizsgálat nyomán szabad csak a CE (eurokonform) jelölést feltüntetni a terméken, és utána lehet forgalomba hozni. A bevizsgálások igen jelentős költséggel járnak, ezért törekedni kell arra, hogy a termék már az első vizsgálaton sikeresen szerepeljen, mert az ismételt bevizsgálások nem várt költségei jelentősen megnövelik a termék fejlesztési kiadásait.
A T-Modul Vállalkozás lehetőségeihez mérten jelentős beruházásokat foganatosított, hogy a fejlesztett és gyártott elektronikák megfeleljenek ezeknek az előírásoknak. Már a nyomtatott huzalozású lapok fejlesztésének kezdeti fázisában EMC szemléletű tervezést végzünk. A potenciális zavarforrásokat és várhatóan zavarra érzékeny pontokat megfelelő kiegészítő zavarszűrő alkatrészekkel látjuk el. A panelrajzolatok is ennek szellemében kerülnek kidolgozásra, amely munka csak komoly szakmai tapasztalat birtokában végezhető el eredményesen. Vállalkozásunk időt és pénzt nem kímélve készült fel a legkomolyabb EMC kihívások leküzdésére.  
A prototípus tesztelésekor sokféle eszköz áll rendelkezésünkre, hogy az RF zavarok pontos forrását lokalizáljuk. Rendelkezünk több modern mérőműszerrel, amelyek speciálisan ezeknek a jelenségeknek a vizsgálatára szolgálnak.  

Néhány eszköz az alábbiakban látható.
HMS3000 spektrumanalizátor és HM6050-2 vonalimpedancia-stabilizátor
FPH spektrumanalizátor HZ-15 és HZ-16 kiegészítéssel
EMC mérőantennák 9kHz-től 7,5GHz-ig